MÖBLER / Bord / Skrivbord 16771025

nr 1677 1025

Ib Kofod-Larsen

(1921-2003), Danmark

Skrivbord, 1900-talets mitt, teak, stämplat AB SEFFLE MÖBELFABRIK Säffle DESIGN Arkitekt M. A. A Ib KOFOD-LARSEN MADE IN SWEDEN. Bredd: 160 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 72cm

Kondition: slitage

Ib Kofod-Larsen, dansk möbelformgivare född 1921, död 2003.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 3 februari 2025
kl 18:36:52

Ib Kofod-Larsen

Läs mer om Ib Kofod-Larsen